Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.

 

Cez internet to ide rýchlejšie

 

Webová stránka www.potrebujempeniaze.sk vznikla ako reakcia na potrebu dnešnej rýchlej doby. Veľké percento tovaru a služieb sa dnes predáva online. Cez web sa na Slovensku ponúka nielen tovar ale aj služby. Finančný sektor takisto nie je výnimkou. Cez internet je možné založiť si účet v banke, poistiť nehnuteľnosť,  prípadne investovať na burze. Možností je veľa.

 

Rýchlo, flexibilne a diskrétne.

 

Medzi najväčšie výhody online pôžičky, o ktorú viete požiadať cez našu webovú stránku je rýchlosť, flexibilita a diskrétnosť. Kamenná pobočka akejkoľvek finančnej inštitúcie má otváraciu dobu. Na webe viete požiadať o pôžičku aj o polnoci. Keďže prvotné prehodnotenie online žiadosti vyhodnocuje software, o predbežnom výsledku sa dozviete už do piatich minút od zaslania vyplnenej žiadosti na našej webovej stránke.

 

 

Problém bánk je ich veľkosť.

 

Keďže banky, ktoré na Slovensku máme, sú poväčšine vlastnené zahraničnými spoločnosťami, akákoľvek zmena v týchto finančných inštitúciách je zdĺhavá a komplikovaná. To je jeden zo základných problémov, prečo dodnes majú zastarané systémy a komplikované procesy.

 

 

Možností, ako požiadať o úver online cez internet, bez potreby navštíviť kamennú pobočku, nie je veľa. Značná časť finančných inštitúcií má síce na svojej webovej stránke kontaktný formulár, ale po vyplnení formulára je záujemca o pôžičku zvyčajne kontaktovaný pracovníkom za účelom osobného stretnutia, prípadne mu je doručená papierová žiadosť, ktorú musí vyplniť a zaslať späť za účelom získania pôžičky. Takže nemôžme tu hovoriť o službe ktorá je ponúkaná online.

Nájdu sa aj výnimky, ale nie je ich veľa. Ako jedná z prvých bánk, ktorá umožnila svojim klientom požiadať o pôžičku cez internet na Slovensku bola spoločnosť mBank. V tejto banke síce je možné požiadať o pôžičku cez internet, avšak pokiaľ nie ste aktívnym klientom tejto internetovej banky, podpísať úverovú zmluvu je potrebné na pobočke, ktorých nie je na Slovensku veľa.

Aby uspokojila potreby potencionálnych klientov, má podobný produkt aj najväčšia Slovenská banka Slovenská sporiteľňa, a. s. Pri žiadosti o úver takisto natrafíte na obmedzenia ako napríklad snímanie tváre cez webkameru.